Telefonunuzda ve Tabletinizde Haber Okumak İçin En İyi Uygulama Flipboard

the_end     05-23-19     Genel     Telefonunuzda ve Tabletinizde Haber Okumak İçin En İyi Uygulama Flipboard


Artık haberlere ayak uydurabilmek için bankta otururken bir gazete satın almak veya bilgisayarınızda en sevdiğiniz web sitelerini açmak artık gerekli değil. Çünkü mobil üzerinden kolayca kullanabileceğiniz ve tüm dünya haberlerinden haberdar olabileceğiniz bir uygulama mevcut. Flipboard adı ile dünya genelinde bilinen bu uygulama, pek çok kullanıcıya hem maddi anlamda hem de zaman anlamında kolaylık sağlıyor. Kısa sürede pek çok kullanıcı tarafından takip edilmeye ve sevilmeye başlayan Flipboard, Türkiye’de de pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Güncel haberlerin yanı sıra son dakika haberlerine de bu uygulama aracılığı ile erişmeniz mümkündür.

Flipboard Nedir?

Flipboard, çevrimiçi ortamda haberleri ya da güncel olayları takip edeceğiniz bir mobil platformudur. Özellikle Samsung kullanıcılarına bu uygulama cihaz içerisinde yüklü olarak teslim edilmektedir. Bu uygulama sayesinde de tek bir tık ile tüm dünyadan ya da yerel olaylardan haberdar olmak mümkün kılınabilmektedir.
Flipboard’dan bahsetmeden, haberleri takip etmek için diğer uygulamalar hakkında konuşmanın bir anlamı yoktur. En tamamlayıcılardan, kesinlikle en popülerlerinden ve en iyilerden biri olarak karşımıza çıkmayı başarıyor. Kişiselleştirilmiş dergide, sosyal ağ hesaplarınızı izlemek ve bağlamak istediğiniz siteleri seçebilirsiniz.

Flipboard Kullanımı

Flipboard’u ayarlamayı bitirdiğinizde, okuma deneyiminin tadını çıkarmanız yeterlidir. En önemli özelliği animasyon uygulamasıdır. Kullanıcılar makaleyi okuduktan sonra devam edip, beslemeyi aşağı çekerek diğer başlıklar ile devam edebilirler. Makalenin çok uzun olup olmadığını ve hızlı bir şekilde bitirip bitiremeyeceğinizi bilmek ilginç bir özelliktir.
Her web sitesinin kendisine göre ayarlanmamış olması, bu nedenle düzenin biraz tutarsız olduğu ortaya çıkıyor. Bazı siteler makaleyi mükemmel bir şekilde yüklerken (yerel olduğunu söyleyebilir), diğerleri kaydırma görünümünü gösterir (genellikle makale bir RSS beslemesinden geldiğinde).
Flipboard aynı zamanda iyi bir sosyal uygulamadır: hizmet yayınını görmek için mutlaka bir yere sahip olmanız gerekir. Twitter ve Facebook’a ek olarak Instagram, 500px, SoundCloud, YouTube ve Financial Times ve New York Times gibi gazetelerle entegrasyondan söz etmek mümkün olabilmektedir. Kullanıcılar ise bu entegrasyon sayesinde diğer gazetelerde yayınlanan tüm haberlere ya da olaylara anlık olarak ulaşabilmektedir.

Flipboard Senkronizasyonu

Flipboard ayarlarındaki bazı seçenekler, okuma ve senkronizasyon sırasında daha fazla kişiselleştirme isteyenler için ilginçtir. Uluslararası içerik kılavuzunu görüntüleyen ülke için metin boyutunu değiştirebilir, push bildirimlerini yapılandırabilir ve hatta mobil bir bağlantıdayken veri tüketimini azaltmak için bir seçeneği etkinleştirebilirsiniz. Bu gibi özellikler kullanıcılara ekstra avantaj sağlar.
Başlangıçta, okumayı engelleyebilecek çok fazla bilgi (özellikle sosyal entegrasyon geldiğinde) olduğunu düşünmek söz konusu olabilir; ancak pek çok kullanıcı bu duruma zamanla alışıyor. Flipboard hizmeti, hayal edebileceğiniz her şey için kullanılabilir: Android, IOS, Windows ve diğer web ortamları da yine bu platformlar arasında yer alıyor.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


bu