Sohbet Siteleri WhatsApp’tan Daha Kullanışlı!

the_end     07-22-19     Sosyal Medya     Sohbet Siteleri WhatsApp’tan Daha Kullanışlı!

WhatsApp; 2009 yılında kurulmuş online mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp sayesinde insanlar, eskinin MSN’i gibi birbirleriyle mesajlaşma hakkı elde ederler. WhatsApp’ın oldukça kullanışlı olmasından mütevellit, bilhassa 2010’lu yıllara damga vurduğu söylenebilir. WhatsApp; özellikle iş hayatında çok kullanılmaktadır. WhatsApp sayesinde özel gruplar oluşturmak ve dışarıya kapalı sohbetler yapmak mümkün olmaktadır. WhatsApp kullanıcıları; kendilerine ait bir profil oluşturarak herhangi bir sosyal medya sitesindeki gibi ulaşılma fırsatına sahip olmaktadır. WhatsApp’ın farkı, insanlara ulaşmanın kişisel telefon numaraları sayesinde gerçekleşiyor olmasıdır. WhatsApp ile ilgili anlatılan her detay buraya kadar güzel gözükse de WhatsApp; tıpkı Instagram ve Facebook gibi sohbet sitelerinin samimiyetini yakalayamamaktadır. Siz de aynı şeyleri düşünüyorsanız, WhatsApp ile sohbet siteleri arasındaki farkları konuşalım!

WhatsApp Mı Yoksa Sohbet Odaları Mı?

2020’li yıllara yaklaştığımız şu günlerde WhatsApp olmadan bir hayat sürmenin imkansız olduğunun hepimiz farkındayız. Ancak, burada önemli olan konu WhatsApp’ın gerçekten sevilerek kullanılıp kullanılmadığıdır. WhatsApp; birçok kişinin zorunluluktan dolayı kullandığı bir uygulamadır. Birçok insan, WhatsApp’ı akıllı telefonundan silmek istemektedir. Ancak, işle alakalı sebeplerden dolayı bu durum pek mümkün değildir. WhatsApp’ta her şeyden önce insanların telefon numarası gözükmektedir. Bu durum, zaman zaman sıkıntılar yaratmaktadır. Birçok insan, WhatsApp grubunda birlikte yer almak zorunda olduğu kişiler tarafından taciz edilmektedir. Bu noktada, güvenlik önlemleri üst düzey olan sohbet sitelerinin WhatsApp’a kıyasla avantajlı olduğunu söylemek gerekir.

Sohbet Odalarının WhatsApp’a Kıyasla Avantajları

Sohbet odalarına kayıt olurken kimseye telefon numaranızı, adınızı, fotoğrafınızı ve diğer kişisel bilgilerinizi vermek zorunda kalmazsınız. %100 anonim bir ortam sizleri beklemektedir. Ancak, WhatsApp’ta neredeyse tüm kişisel bilgileriniz başkaları tarafından görülebilmektedir. Bunun yanı sıra, oluşturulan WhatsApp grupları, samimiyetsiz ortamlar olarak ifade edilmektedir. Çünkü, insanlar bu gruplarda birbirinin dedikodusunu yapmaktadır. Sohbet siteleri ise katılmak zorunda olmadığınız yalnızca kendi isteğinizle katıldığınız ortamlardır. Karşınızdaki kişiyi tanımamanın vermiş olduğu avantajla dertlerinizi, sıkıntılarınızı ve hayatınızdaki sorunları birebir paylaşma şansı elde edersiniz. Kısacası, WhatsApp, hayatımızdaki bir zorunluluk haline gelmişken sohbet siteleri ise kişisel eğlence alanımızı ifade etmektedir.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


bu