Sohbet platformları Facebook’a kaybettiği kullanıcısını geri alıyor!

the_end     05-04-19     Genel     Sohbet platformları Facebook’a kaybettiği kullanıcısını geri alıyor!

Sohbet platformları Facebook'a kaybettiği kullanıcısını geri alıyor!

Sosyal medya platformlarının en popülerlerinden olan Facebook, dünya çapında 1,5 milyar, ülkemizde ise yaklaşık 50 milyon kullanıcıya sahiptir. Bu platform üzerinden insanlar, her türlü paylaşımı yapabilmekte, farklı insanlarla tanışabilmekte ve onlarla sohbet edebilmektedir. Dışarıdan bakıldığında adeta devrim niteliğinde olan bu platformla ilgili son dönemde bazı olumsuzluklar gün yüzüne çıkmaya başladı. Daha önce 50 milyon kişinin kişisel bilgisini sattığı öğrenilen Facebook’un benzer şekilde çok sayıda işlemi olduğu iddia ediliyor. Bu da kullanıcıların güvenliklerinin risk altında olması anlamına geliyor.

sohbet facebook

Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarındaki verilerin tamamı depolanmakta ve bu depolardaki bilgilerin güvende olduğuna yönelik kimse teminat verememektedir. Bundan dolayı pek çok ülkede ama sohbet ama başka bir nedenle Facebook’tan yararlanan kullanıcılar birer birer hesaplarını kapatmaya başladılar. Ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesi olduğu bilindiğinden, güvenlik noktasında dikkatli olunması gerektiğinin kavranması gerekiyor.

Facebook ilk popüler olduğu dönemlerde, sohbet siteleri önemli oranda kullanıcı kaybetmiş, bu kullanıcılar hep Facebook’a yönelmişlerdi. Şimdi ise gizlilik noktasında ki kusurları nedeni ile Facebook’tan uzaklaşan kullanıcılar muhabbet etmek için eski moda “IRC” sohbetlerine geri dönmeye başladı. Facebook kullanıcıların tamamının sohbet amacı olduğunu söylemek çok zordur. İnsanlar burada paylaşımları inceler, oyun oynar, alışveriş yapar ve sohbet eder. Sohbet etmek, arkadaş bulmak amacı ile giren kitle sosyal ağ devinin önemli bir bölümünü temsil etmese de, buradan kopup, eski usul arkadaş bulma seçeneklerine geri dönen kullanıcı sayısı, bu tür platformlar için oldukça hatırı sayılır bir rakam olarak görülebilirler. Zira eskiden binlerce insanın aynı anda sohbet ettiği bu tür odalar, anlık kullanıcısında yarı yarıya kayıplar yaşamışlardı, şimdi ise bu sayı tekrar yükselmeye başladı. Bakalım, sosyal ağda yaşanan kopuşlar, chat odaları üzerinde ne denli pozitif etki yaratacak, bunu da zamanla göreceğiz.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


bu