Seviyeli Sohbet Ortamları

the_end     08-09-19     Genel     Seviyeli Sohbet Ortamları

İnsan hayatının her alanında olduğu gibi internet ortamında da saygı; her şeyden önce gelmektedir. Ülkemizde internet kullananların yaş ortalaması, her yıl daha da artmaktadır. Bunun sebebi, internet erişiminin akıllı telefonlar sayesinde kolay hale gelmesidir. Bu noktada, internet kullanıcılarının yaş ortalaması artışına paralel olarak hepimiz internet dünyasındaki yazışmalarımıza daha çok dikkat etmek zorundayız. Örneğin, 20’li yaşlarda birisi, anonim biriyle konuşurken yaşına aldırış etmeden hakaret içeren bir üslup takınırsa bu durum yanlış olacaktır. Çünkü, karşımızdaki insanın 40,50 hatta daha üzeri yaşlara sahip olması mümkün olabilir. İnternette seviyeli ortamların eksikliğini kapatmak adına seviyeli sohbet siteleri oluşturulmuştur. Seviyeli sohbet sitelerinde kullanıcılar, önceden belirlenmiş site kurallarına %100 uymak zorundadırlar.

Seviyeli Sohbet Sitelerinin Özellikleri

Seviyeli sohbet sitelerine kayıt olmak istiyorsanız öncelikle kayıt esnasında sizlere sunulan kullanıcı sözleşmesini dikkatli bir şekilde okumanız gerekir. Seviyeli sohbet sitelerine genel olarak 18 yaş üzeri kullanıcılar kabul edilmektedir. Bunun yanı sıra, kullanıcıların birbirine küfür etmesi, hakaretlerde bulunması ve ırkçı söylemlerde bulunması hiç hoş karşılanmamaktadır. Bu gibi davranışlarda bulunan üyeler, bir daha geri alınmaksızın siteden uzaklaştırılmaktadırlar. Seviyeli sohbet sitelerine üye olmak istiyorsanız bu gibi kurallara uymak zorundasınız. Bunun yanı sıra, sizinle sohbet etmek istemeyen kullanıcıları zorladığınız takdirde site tarafından ceza alabilirsiniz. Seviyeli sohbet sitelerinde zorlama ve tacize asla izin verilmez.

Seviyeli Sohbet Sitelerine Nasıl Kayıt Olabilirim?

Seviyeli sohbet sitelerine kayıt olmak için diğer üyelere rahatsız edici mesajlar göndermemeyi kabul etmiş olmalısınız. Sesli ve görüntülü sohbet ortamlarında ise müstehcen içerikler paylaşmayı asla denememelisiniz. Bu gibi hareketler sergilediğinizde üyeliğiniz anında sonlandırılmaktadır. Bunun yanı sıra, size karşı bu tip hareketlerde bulunan kullanıcıları, site yöneticilerine şikayet ederek ceza almalarını sağlayabilirsiniz. Seviyeli sohbet sitelerinde huzur kaçıran kişilere asla müsamaha gösterilmez. Bunun yanı sıra, farklı sohbet odaları oluşturarak insanları davet etmekten kaçınmalısınız. Örneğin, herhangi bir şey satmak için insanlarla iletişim kurmak isteyenler bu gibi sitelere üye olmaktadırlar. Ancak, seviyeli sohbet siteleri, asla bir forum olarak düşünülmemelidir.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


bu