Sohbett

the_end     12-06-17     Genel, Sohbet     Sohbett

Sohbett

 

Sohbett nedir? Nasıl edilir? Ve kimlerle edilmesi daha keyif verir? İşte bu soruların cevabına yazımızda ulaşabileceksiniz.

 

İki kişi ya da toplu olarak bir konu hakkında konuşulmasına Sohbett denilmektedir. İnsanlar sohbet ederek hem birbirlerini daha iyi bir şekilde tanır, hem de ettiği kişiye göre bundan zevk de alır. Tabi ki herkes ile sohbet edilmez, edilemez. Çünkü kişiler kendilerine göre daha samimi buldukları, daha içten gelen kişilerle sohbet eder, derdini anlatır ve rahat bir şekilde konuşabilir. Samimi görmedikleri bir insana rahat rahat herşeyinizi anlatamazsınız. Çünkü o kişinin sizin anlattıklarınızı başkasına söyleme, anlatma ihtimali yüksektir. Ve kimse bundan emin olamayacağı için herkes herkesle Sohbett etmez.

 

Bir çok şekilde sohbetler edilebilir. Mesela telefonda konuşarak, yüz yüze birebir görüşerek, belirli programlarla internet üzerinden ve chat siteleri yöntemleri gibi farklı yöntemlerle sohbet etmek mümkündür. En son söylediğim bir çok kişiye mantıksız gelecek. Neden samimi arkadaşımda o kadar görüşebileceğim program varken sohbet siteleri içerisinde görüşeyim diyenler olduğunu da sanki duyar gibiyim 🙂

 

Yıllardır sohbet platformlarına katılan birisi olarak bunu sizlere rahatlıkla anlatayım. Evet yaklaşık 16 senedir IRCD sunucularında bulunmaktayım. Ve burada zaman geçirdikçe tanıdığım bir çok insan oldu. Emin olun ki realimde yıllardır tanıdığım bir çok kişiden çok daha samimi dostlukları bu platformda kurdum. Tabi ki sanal ortam, dalgasız denizde herkes kaptan misali dostluklarım kadar düşmanlıklarım da oldu. Günler, haftalar, aylar ki yıllarca sanalda sohbet ettiğim kişilerin bir çoğu ile birebir yüz yüze görüşme imkanım oldu. Bu kişilerden az öncede dediğim gibi realimde olan bir çok dost bildiğim kişiden daha fazla yardım gördüm. Gerek maddi, gerekse de manevi olarak sanalda tanıdığım dostlarım bana yardımcı oldu.

 

Maddi olarak sıkıntıya düştüğüm, telefon faturamı ödeyemediğimden dolayı kapanan hattımı haberim yokken sohbet odaları vasıtasıyla en güzel sohbetleri ederek tanıdığım bir arkadaşım açtırdı. Geçirdiğim bir kaza sonrası doktorlar %10 şans verdi ve ölümden döndüm. Yanımda yine bu ortamdan tanıdığım arkadaşlarım vardı. İşte bu kişiler benim gerçek dostum, arkadaşım. İşte chat siteleri ile sohbetler edebilmek olayı da bu şekilde oluyor.

 

Sohbett etmek gerçekten çok güzel bir şeydir. İnsanı rahatladır, dert, tasa, gam, keder bırakmaz. Bu yüzden doğru kişiler ile doğru yerde en güzel sohbetleri edebilmeniz adına hepinize hayırlı geceler diliyorum.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?